Żywienie młodej mamy

Zmiany – czasami wydaje nam się, że jesteśmy na nie przygotowane, ale w rezultacie nie zawsze sobie z nimi radzimy. Lubimy naszą codzienność, tryb życia, pewnego rodzaju dowolność, brak ograniczeń, brak dożywotnich zobowiązań, których nie mogłybyśmy przerwać – lubimy to, co mamy. Jednak w pewnym momencie, nasz świat przewraca się do góry nogami, pojawia się człowiek, w którym zakochujemy się bez pamięci i bezdyskusyjnie od pierwszego wejrzenia, któremu oddajemy całą naszą codzienność, uwagę i czas – nasze dziecko. I choć kochamy ponad życie, zaczyna brakować nam przeszłości, tego jak było zanim poczułyśmy macierzyński instynkt, niekiedy nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z codzienną egzystencją, obwiniamy się, że nie jesteśmy zbyt dobre w byciu mamą, nie spełniamy oczekiwań. Psychofizyka organizmu młodej mamy jest bardzo ważna. Musisz wiedzieć, że niestabilna waga Twojej codzienności, może zaważyć na wszystkich aspektach Waszego życia i sprawić, że nie będziesz potrafiła cieszyć się ze wspólnie spędzonych chwil. W jaki sposób uporać się z problemami, lękami, stresem i zmęczeniem?
Suplementacja
Suplementy diety mogą okazać się niezbędne, zwłaszcza wtedy, kiedy Twoje samopoczucie jest obniżone i nie potrafisz poradzić sobie z niektórymi aspektami Twojego życia. Uważasz, że są one dla Ciebie zbyt trudne i zbyt wymagające, myślisz niekiedy, że nie potrafisz być dobrą mamą, a to co robisz nie służy dziecku.
Postaw na Ekstrakt z różeńca górskiego, który znacznie usprawni procesy wydolnościowe Twojego organizmu, a także korzystnie wpłynie na sprawność oraz percepcję umysłową. Ponadto dobrze uaktywni Twoją fizyczność i ograniczy zmęczenie (doskonale stymuluje układ nerwowy), złagodzi stres (fizyczny i psychiczny).
Pomoże Ci również Traganek chiński, który znacznie uaktywnia procesy adaptacyjne w organizmie i pozwala lepiej zaakceptować codzienność, dzięki temu, że chroni procesy odpornościowe (odpowiada za prawidłową pracę układu immunologicznego).
Zwróć uwagę również na Korzeń Maca, albowiem poprawia on poziom energii oraz witalności, a także równoważy sferę psychiczną, przy jednoczesnym wsparciu dla fizyczności.
Nie zapomnij o magnezie, ponieważ odpowiada on za funkcjonowanie układu nerwowego, dzięki czemu łagodzi uczucia zmęczenia, stresu, rozdrażnienia. Podobnie działa też witamina B6, która nie tylko odżywia i regeneruje organizm, ale również przywraca jego naturalne przemiany i procesy, dzięki czemu znacznie szybciej wrócisz do pełnej formy, a także dyspozycji, po porodzie.
Dystans
Kolejnym ważnym czynnikiem w utrzymaniu równowagi psychofizycznej jest dystans do siebie, ludzi, do otaczającej rzeczywistości. Pamiętaj, że każda z nas jest inna i każda posiada własne metody wychowawcze, własne przyzwyczajenia, upodobania, usposobienia – nie możesz więc porównywać się do kogokolwiek i obwiniać, że nie jesteś właśnie taka.
Zrozum, że jesteś najlepszą i jedyną mamą dla swojego dziecka, ono kocha Cię bezwarunkowo, a Ty przecież – dopiero się uczysz, więc nie próbuj dorównywać nikomu i skup się na sobie. Musisz zachować dystans od wszystkich udzielanych Ci rad, sugestii oraz uwag, nie bierz ich do siebie, jeśli są Ci nieżyczliwe. W momencie, kiedy nauczysz się filtrować przekaz zewnętrzny i uwierzysz w siebie, swoją wartość oraz zdolności – poznasz prawdziwą radość macierzyństwa.
Partnerstwo
Partnerstwo jest ważne w każdym związku, na wszystkich jego etapach, ponieważ określa poziom relacji, więzi, a także jej trwałość. Określa również stosunki i podejście do siebie nawzajem. Okazuje się ono szczególnie istotne jednak, w momencie gdy na świecie pojawia się Wasze dziecko. Można określić to, jako szczególny sprawdzian dla Waszego związku, do którego powinniście przygotować już przed porodem, aczkolwiek nadal nie jest za późno, abyście zaczęli ze sobą rozmawiać.
Zróbcie to na zasadzie przyjacielskiej rozmowy, partnerskich uzgodnień, wzajemności – usiądźcie wspólnie i porozmawiajcie, o swoich obawach, o problemach, o lękach, o tym, w jaki sposób wyobrażacie sobie codzienność i dalsze funkcjonowanie. Uwierz, że tego typu dialog znacznie ociepli Wasze relacje, ale także pozwoli Ci na ukojenie, poczucie bezpieczeństwa i chwilowy oddech. Pozwól swojemu partnerowi na bliskość, nie bój się odrzucenia ze względu na cielesne kompleksy, które niekiedy są w stanie doprowadzić nawet do drastycznego pogorszenia relacji.
Stwórzcie wspólne plany, zorganizujcie czas, który spędzicie wspólnie – całą rodziną, i czas, który spędzicie tylko we dwoje. Nie bój się powierzyć swojemu partnerowi opieki nad maleństwem, pamiętaj, że on również chciałby poczuć ojcostwo i zbudować więź ze swoim dzieckiem. Twoja psychika, codzienne obowiązki – powinny stać się przyjemnością, staraj się myśleć pozytywnie, cieszyć się każdą chwilą, tym, że jutro ponownie wstanie dla Was dzień i tym, że w Waszej rodzinie panuje zdrowa i przede wszystkim pełna wzajemnego szacunku, miłości atmosfera.